Header

dB Technologies - logo
Špecialista na dB Technologies

Opera 15

  • Opera 15
  • Opera 15
  • Opera 15
  • Opera 15
  • Opera 15
  • Opera 15

Opera 15

Dostupnost: na dotaz
Cena bez DPH: 415,83 €

Vaše cena: 499,00


Opera 15

Aktívne reproboxy série Opera plnili niekoľko rokov náročnú úlohu vlajkovej lode produkčného portfólia značky dB Technologies a počas tejto doby zanechali tieto vo svojej dobe revolučné boxy zreteľnú a nezmazateľnú stopu v histórii ozvučovacej techniky. S ďalšou generáciou radu Opera, predstavenú v roku 2016, sa technologický vývoj firmy vracia k svojim koreňom a svojim užívateľom predstavuje úplne nový rad profesionálnych aktívnych boxov vo veľkostiach 10", 12" a 15".
Výnimočný výkon a unikátny akustický dizajn sú tu prepojené tak, aby priniesli svojmu užívateľovi čistý a prierazný zvuk, ktorý sa ľahko prispôsobí živému aj reprodukovanému hudobnému materiálu. Vo svojej triede za bezkonkurenčnú cenu ponúka ľahká a ľahko prenosná séria Opera nečakaný akustický výkon, pokročilý DSP procesing, užívateľskú prívetivosť a dokonalé zvukové vlastnosti.
Jedným z kľúčových prvkov úspechu Opery je asymetrická horna, ktorá bola v novej verzii kompletne prepracovaná tak, aby vyhovovala požiadavkám na asymetrické vertikálne vyžarovanie a súčasne extrémne široké vyžarovanie horizontálne, ktorá zaisťuje optimálnu distribúciu zvuku aj pre poslucháčov v najvzdialenejších radoch.
Všetky tri modely sú poháňané veľmi efektívne fungujúcom zosilňovačom triedy D s výkonom 600 W. Pokročilý DSP procesor využíva účinné filtre FIR, ktoré zabezpečujú signál pre oba meniče, ktorý poslucháč vo všetkých miestach priestoru následne vníma ako krištáľovo čistý a frekvenčne vyvážený.
Užitočnou pomôckou, ktorej iste ocenia predovšetkým protagonisti rôznych one-man-show, sú dva vstupné kanály s konektormi XLR aj TRS, ktoré popri linkových signálov umožňujú pripojiť aj zdroje s mikrofónny alebo nástrojvou úrovňou, čím nahradí malý mixážny pult a DI Box. Na linkový výstup boxu je možné nasmerovať buď kombináciu oboch kanálov, alebo len signál kanálu č.1.
Osem ekvalizačných presetov zahŕňa nastavenie vhodné pre rôzne typy použitia boxu v FOH či monitorovej konfigurácií a umožňuje tak jeho dokonalé prispôsobenie každým podmienkam.
Integrované hniezdo pre 36 mm reproduktorovú tyč, zadná stena, ktorej 45 ° skosenie dovoľuje jednoduché použitie v úlohe pódiového monitora a tri zavesovacie body M10 len podčiarkujú zrejmú ašpiráciu série Opera na titul nespochybniteľného kráľa univerzálnych ozvučovacích systémov.

Frekvenčný rozsah: 50 - 20.000 Hz
Max. SPL: 130 dB
Výkon: 600 W
Basový reproduktor: 15 "
Vyskovy reproduktor: 1 "
Smerovosť: 100° x 85° °
Rozmery: 420 x 722 x 419 mm
Hmotnosť: 18,3 kg
Vyhledávání

Aktuality

18.3.2019

Prolight & Sound 2019

dBTechnologies at PROLIGHT+SOUND 2019
Meet dBTechnologies in Frankfurt Messe for one of the world's most famous pro audio shows: a new...

Více informací

5.4.2017

Pro Light & Sound 2017

dBTechnologies presents AURORA NET at Pro Light&Sound 2017 in Frankfurt

Více informací

15.2.2017

Readers' Choice Awards 2017

Sme hrdí, že môžeme oznámiť, Vio L210 a Ingenia série vyhrali Reader´s Choice Award (cenu čitateľov) na ProSoundWeb.

Více informací

Proč nakupovat u nás

Široký sortiment skladom

Odborné poradenstvo

Rýchly servis

Špecializovaný showroom